Pompki

Następną grupą markerów są tak zwane pompki. Złośliwi mówią, że na pompki decydują się tylko te osoby, które ze względów finansowych nie mogą pozwolić sobie na półautomaty. Jest to wierutna bzdura, gdyż w większości osoby które kupują pompki robią to z pełną świadomością. Nie każdy lubi wypluwać setki kulek z półautomatów na raz.

Złośliwi posiadacze pompek z kolei mówią, że posiadacze półautomatów to bezmyślni malarze, którzy pstrokacą pole gry setką plam po nietrafionych strzałach. Ale pomińmy złośliwe opinie. Na pompki decydują się zazwyczaj ludzie grający na terenach leśnych przede wszystkim ze względu na celność takiego markera. Co prawda pojedynczy strzał jest bardzo celny, jednak podczas szybkiego strzelania celność drastycznie spada. Mimo to, jeśli ktoś lubi taktyczną rozgrywkę a nie szaloną bitwę, tego typu markery będą idealnym rozwiązaniem. Na co warto zwrócić uwagę kupując pompkę?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jakość wykonania, jeśli chcemy aby sprzęt posłużył dłuższy czas. Najlepiej zainwestować w marker z metalowym korpusem oraz z możliwością regulacji prędkości wylotowej. Unikajmy regulacji za pomocą wymiennych sprężyn, bo to już nieco archaiczne rozwiązanie.