Bieżnie jako wyposażenie siłowni. Ich rodzaje i charakterystyka.

Bieżnie są doskonałym sposobem na ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową, a także poprawiające kondycję i wytrzymałość. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje bieżni: magnetyczna oraz elektryczna. Przed zakupem bieżni, także jako wyposażenia siłowni, należy zastanowić się nad zasadniczymi różnicami obu sprzętów.

Bieżnia magnetyczna zasilana jest siłą nóg, elektryczna natomiast, jak łatwo się domyślić, napędzana jest silnikiem elektrycznym. Sposób zasilania jest w tym wypadku decydującym wyznacznikiem cenowym. W związku z tym bieżnia elektryczna jest dużo droższa od bieżni magnetycznej. Jako, że bieżnia stanowi podstawowy element wyposażenia siłowni, częściej spotkamy się z bieżnią elektryczną. Dla celów domowych warto zaoszczędzić pieniądze i zakupić bieżnię magnetyczną, która również doskonale sprawdzi się w celach ćwiczeniowych.

Warto jednak zaznaczyć, że bieżnia magnetyczna może być ciężkim wysiłkiem, zwłaszcza dla osób początkujących. Należy bowiem dodatkowej siły, aby rozruszać taśmę bieżni. Elektryczna bieżnia umożliwia nam dostosowanie optymalnej dla nas prędkości, a taśma, która się nieustannie porusza zmusza nas do ciągłego wysiłku, dzięki czemu trening jest bardziej wydajny.

Dlatego też bieżnia elektryczna stanowi podstawowe wyposażenie siłowni. Osoby prowadzące aktywny tryb życia i trenujące na co dzień, bardzo doceniają bieżnie elektryczne. Trening na płaskiej powierzchni nie powoduje wielkiego wysiłku i nie zniechęca biegacza. Za pomocą bieżni elektrycznej można doskonale wypracować kondycję.