Maska

Na samym początku naszych zakupów powinniśmy zwrócić uwagę na maski. Jest to najważniejszy element ekwipunku paintballowego, bez którego nie powinno zaczynać się zabawy. Czemu akurat maska jest najważniejsza? Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze bezpieczeństwo. Otrzymanie strzału lecącą z ogromną prędkością kulką w twarz jest bardzo bolesne, nie wspominając nawet o możliwości utraty wzroku, jeśli kulka trafi w oko. Po drugie, jeśli nie będziemy mieli maski, nikt nie będzie chciał z nami grać, bo nikt nie będzie chciał brać odpowiedzialności jeśli przypadkowo nas postrzeli.

Każdy chce, żeby zabawa była bezpieczna, a maska na twarz właśnie takie bezpieczeństwo gwarantuje. Pamiętajmy, żeby nie próbować zastępować maski paintballowej żadnym innym przedmiotem. Gogle narciarskie, maska spawalnicza czy kominiarka nie zastąpi specjalnie stworzonej do tego celu maski paintballowej. Wybierając model maski dla siebie, pamiętajmy aby przed kupnem maskę przymierzyć. Powinna ona zakrywać całą twarz, zarówno brodę, usta, czoło jak i uszy. Na naszym rynku najpopularniejsze są maski firmy Scott i JT, ale można również trafić na produkty innych producentów.

Na tym elemencie nie należy oszczędzać, a jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do jakości materiału z jakiego została wykonana maska, nie decydujmy się na jej zakup. Jeśli materiał będzie zbyt cienki lub słaby, lecąca z ogromnym impetem kulka może się przez niego przebić, a późniejsze efekty mogą być opłakane. Kolejnym atutem znanych firm jest lepsza dostępność i różnorodność oferowanych akcesoriów i elementów zapasowych, takich jak kolorowe szybki, daszki etc. Wybierając maskę warto zwrócić również uwagę na to, czy zamontowano w niej pojedynczą czy też podwójną szybkę.

W przypadku masek typu thermal z podwójną szybką, efekt parowania praktycznie nie występuje. Świetnym dodatkiem może być plastikowy daszek, który przydaje się szczególnie w słoneczne dni.